Wyszukiwarka

Rodzaje ogrodzeń

Ogrodzenia stalowe
Słupki, przęsła, furka i brama wjazdowa wykonane w całości ze stali
Brama i furtka wykonane ze stali, stalowe przęsła osadzone na murowanych słupkach
Brama i furtka wykonane ze stali, stalowe przęsła i słupki osadzone na podmurówce

Panele ogrodzeniowe
Wybierając panele należy przede wszystkim zwrócić uwagę na średnicę drutu, ponieważ im grubszy jest drut, tym ogrodzenie jest sztywniejsze i trwalsze Dodatkowo podwójny drut poziomy oraz profilowanie również nadaje panelom sztywność. Istotna także jest technologia powlekania -najwyższą jakość i odporność na korozję posiadają podwójne powłoki: ocynk oraz powłoka poliestrowa lub PVC.

Ogrodzenia siatkowe
Sztywność i trwałość ogrodzenia z siatki zależy przede wszystkim od rozmiaru oczek (im mniejsze tym sztywniejsza siatka), średnicy drutu (powinien być jak najgrubszy) oraz od posiadania dodatkowych poziomych drutów na górze i na dole ( w miejscach najbardziej narażonych na wyginanie i uszkodzenie).

Dobór szerokości segmentów
Długość ogrodzenia dzielimy na równe segmenty i tworzymy poszczególne elementy „na wymiar”
Ogrodzenie komponujemy z typowych segmentów (o standardowych wymiarach), a tylko ostatni element wykonujemy „na wymiar”

Ogrodzenie na terenie pochyłym
Segmenty osadzone na podmurówce wykonanej schodkowo
Segmenty stalowe wykonane skośnie

Jakie elementy trzeba przewidzieć w ogrodzeniu

Furtka i brama wjazdowa
Zgodnie z wymogami szerokość bramy powinna wynosić co najmniej 2,4 m, a furtki – 0,9 m; powinny być otwierane do wewnątrz posesji.

Należy wybrać sposób zamykania bramy:

  • Przesuwne – skrzydło przesuwa się po wewnętrznej stronie ogrodzenia, nie dotykając podłoża. Jest szczególnie polecana  dla posesji z małymi podjazdami, ponieważ skrzydło nie zajmuje miejsca w świetle wjazdu,  inaczej mogą pojawić·     się problemy z otwarciem lub zamknięciem bramy, gdy na podjeździe będzie zaparkowany samochód. Można wybrać·     kierunek otwierania (prawy/lewy) najwygodniejszy dla przyszłej eksploatacji oraz dla większego komfortu użytkowania opcję z automatycznym napędem.
  • Skrzydłowe – można je zamontować wszędzie tam, gdzie jest wystarczająca ilość miejsca by swobodne otworzyć skrzydła – należy sprawdzić czy po otwarciu skrzydła nie zachodzą na elementy konstrukcyjne domu lub pozostałej części ogrodzenia i nie tarasują ciągów komunikacyjnych. Można równie zamontować automatyczne siłowniki do otwierania skrzydeł.

Pojemnik na śmieci
Śmietnik należy wkomponować tak, aby był wygodny w użytkowaniu i był do niego swobodny dostęp.

  • Najprostszym rozwiązaniem jest zaprojektowanie wnęki na pojemnik na śmieci wkomponowanej w ogrodzenie.
  • Bardziej skomplikowanym rozwiązaniem jest miejsce na śmietnik z podwójną furtką od ulicy – dla śmieciarzy i od wnętrza – dla właścicieli domu.

Skrzynki przyłączeniowe i ine przeszkody
Projektując ogrodzenie konieczne jest również  uwzględnienie skrzynek przyłączeniowych gazu i elektryczności, które muszą być dostępne od zewnątrz. Należy odpowiednio ominąć inne przeszkody które mogą znajdować się  w linii ogrodzenia, np.: drzewa, krzewy, słupy.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com